X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska
Bukowina Tatrzańska jest jedną z najpopularniejszych miejscowości na Podhalu i położona jest ona na wysokości od 860 nawet do 1000 m n.p.m.

Pierwsze informacje na temat wsi pochodzą z XVII wieku. W okresie między wojennym Bukowina Tatrzańska zmieniła znacząco swój charakter ze wsi rolniczo-pasterskiej na letniskową. Obecnie miejscowość ma bardzo rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, dzięki czemu stała się ważnym ośrodkiem z którego każdego roku korzysta tysiące turystów z wielu zakątków Polski i świata.
 
Atrakcją Bukowiny Tatrzańskiej są walory naturalne - piękna i zróżnicowana przyroda zmieniająca się wraz ze zmianą wysokości terenu. Różnica wysokości w całej gminie jest największą w Polsce, najniższe punkty znajdują się na wysokości 600 m n.p.m., a najwyższe położone są nawet czetry razy wyżej. Bukowina Tatrzańska  charakteryzuje się  rozciągającym widokiem na góry, pola, łąki i pastwiska. Najczęściej spotykanymi roślinami są chabry, krokusy, bratki czy rumianek a w wyższych partiach kosodrzewina i świerki. Malownicze krajobrazy podziwiać można z licznych, specjalnie wytyczonych szlaków spacerowych i rowerowych, co ucieszy miłośników wędrówek i przebywania na świeżym powietrzu. Biegnące w okolicy Bukowiny potoki są znakomitym miejscem dla wędkarzy, którzy mają szansę złowić tu pstrąga. Jako popularny ośrodek turystyczny Bukowina bogata jest w chętnie uczęszczane wyciągi narciarskie, których na terenie wsi istnieje ponad 20, a w ich pobliżu znajdują się szkoły narciarskie, obiekty noclegowe i gastronomiczne. Lubianą w okolicy dyscypliną jest tez narciarstwo biegowe, dla pasjonatów którego wyznaczone i przygotowane zostały również specjalne trasy. Jedną z największych atrakcji Bukowiny Tatrzańskiej jest kompleks dwudziestu basenów termalnych z wodą wspomagającą rehabilitacje i leczenie rozmaitych dolegliwości, a także z hudromasażami, silnymi prądami, SPA i saunami.