X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Zakopane

Zakopane
Zakopane położone u podnóża Tatr, otoczone zielenią staje się idealnym miejscem wypoczynku. 

Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski. Zakopane jest najsłynniejszym ośrodkiem turystyki górskiej w Polsce. Miasto stało się ważnym i modnym ośrodkiem kulturalnym. Zakopane powstało jako sezonowa osada pasterzy owiec. Przez wieki była to mała osada. Popularność Zakopanego oraz Tatr zaczęła się w drugiej połowie dziewiętnastego wieku ze względu na duże walory zdrowotne.W 1886 r. czysta woda i krystaliczne powietrze sprawił że  Zakopane zyskało miano miejscowości klimatycznej, dzięki Doktorowi Tytusowi Chałubińskiemu. Modernistycznych artystów przyciągało dzikie piękno Tatr, a także niepowtarzalny folklor miejscowych górali. Zarówno zimą jak i latem Zakopane oferuje wiele atrakcji. Zimą miłośnicy białego szaleństwa mają do swojej dyspozycji wyciągi narciarskie i świetnie przygotowane  W Zakopanem ma początek wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych wiodących w różne partie Tatr. Jeśli jednak nie mamy ochoty na długie marsze, możemy skorzystać z bogatej tutaj oferty Polskich Kolei Linowych na Gubałówkę oraz na Kasprowy Wierch. Widoki zarówno ze szczytu sa przepięne. Skalne, całodniowe wycieczki po szlakach Tatr Wysokich zapewniają niesamowite wrażenia i na długo zapadają w pamięci, potrafią też zaskoczyć nawet doświadczonych amatorów wspinaczek górskich

Na turystów preferujących aktywny wypoczynek czekają wypożyczalnie rowerów, pływalnie, korty tenisowe i boiska. W czasie sezonu turystycznego organizowane są liczne imprezy plenerowe, festiwale i przeglądy artystyczne. Zakopane  przyciąga również niepowtarzalnym klimatem ludowej kultury podhalańskich górali. Charakterystyczna architektura regionu widoczna jest na zakopiańskich Krupówkach, warto zobaczyc  kościół parafialny, Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, Willa Atma, gdzie zgromadzono pamiątki po Szymanowskim, ulica Kościeliska, cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Willa Koliba – pierwszy dom wybudowany w stylu zakopiańskim według projektu Stanisława Witkiewicza, Dom Pod Jedlami – perła stylu zakopiańskiego, Teatr Witkacego. Wieczorem można wybrać się do teatru lub kina. Znajduje się tu wiele restauracji, pizzerii, czy też karczm regionalnychz góralską muzyką i spróbować góralskich specjałów. Można  popływać na basenie geotermalnym na Antałówce. Pod skocznią i na górnej polanie Gubałówki można pojeździć konno.  W Zakopanem organizowanych jest dużo imprez regionalnych, kulturalnych, sportowych jak również koncerty gwiazd. Do najważniejszych imprez należy Majówka Tatrzańska, Dni Zakopanego, Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Tatrzańskie Wici, Jesień Tatrzańska, Carlsberg Winter Festival, Puchar Świata w Skokach Narciarskich i wiele wiele innych wydarzeń. 

Najpopularniejszym polskim serem jest oscypek. Oryginalny tego typu ser możemy dostać jedynie na Podhalu. Od 2007 roku po bryndzy podhalańskiej, oscypek jest drugim polskim produktem regionalnym chronionym przez prawo unijne. 

Zakopane noclegi  to idealna baza wypadowa w góry oraz doliny tatrzańskie, blisko wyciągów oraz kąpielisk geotermalnych w malowniczym otoczeniu lasów czyni to miejsce wyjątkowym.